Trwa ładowanie...
Przejdź na

Peeling kawitacyjny – sposób na oczyszczenie skóry

0
Podziel się:

Na czym polega peeling kawitacyjny i jakie daje efekty?

Peeling kawitacyjny – sposób na oczyszczenie skóry

Szukasz sposobu na przywrócenie skórze gładkości i elastyczności? Odkryj moc peelingu kawitacyjnego. Choć to prosty i całkowicie bezinwazyjny zabieg, daje zadowalające efekty. Sprawdź, na czym polega i dowiedz się, czy to rozwiązanie faktycznie dobre dla Ciebie.

Peeling kawitacyjny (tzw. kawitacja) to jeden z zabiegów oczyszczających skórę. Ma znaczną przewagę nad domowymi peelingami – wnika znacznie głębiej, dlatego przynosi dużo lepsze rezultaty. Dlatego temu zabiegowi warto poddawać się regularnie.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Kawitacja jest zjawiskiem, która polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. W połączeniu z ultradźwiękami dochodzi do powstawania mikropęcherzyków, które – ulegając rozpadowi – rozbijają stare i martwe komórki warstwy rogowej naskórka.

Peeling kawitacyjny rozpoczyna się od nawilżenia skóry odpowiednim preparatem. Następnie kosmetyczka wodzi głowicą urządzenia po powierzchni skóry, co prowadzi do usuwania martwych komórek naskórka. W efekcie dochodzi do odsłonięcia zdrowszych i młodszych komórek. Skóra staje się wygładzona i bardziej promienna.

Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut. Kończy się masażem skóry oraz zaaplikowaniem odpowiedniego kosmetyku o działaniu nawilżającym.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona – swój koloryt odzyska już następnego dnia.

Po peelingu kawitacyjnym należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Głęboko oczyszczona skóra jest bardzo wrażliwa na działanie promieni, dlatego zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Peeling kawitacyjny nie dla wszystkich?

Chociaż peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i bezpiecznym, nie wszyscy mogą mu się poddać. Wśród przeciwwskazań wymienić można m.in.:

- ciążę,
- niewydolność krążenia,
- problemy z tarczycą,
- choroby nowotworowe,
- zakażenia skóry,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- wszczepiony metalowe implanty,
- padaczka,
- osteoporoza.

Przed przystąpieniem do zabiegu warto więc odbyć konsultację – po to, aby upewnić się co do możliwości przeprowadzenia oczyszczania.

Jeden zabieg – wielopłaszczyznowe działanie

Peeling kawitacyjny to zabieg bardzo uniwersalny. Z uwagi na swoje łagodne oddziaływanie na skórę, przeznaczony jest dla każdego. Działa przy tym na wielu płaszczyznach jednocześnie, pozwalając m.in. walczyć z niedoskonałościami.

Po wykonaniu serii zabiegów (w regularnych odstępach czasu) możesz liczyć m.in. na:

- głębokie oczyszczenie,
- wygładzenie skóry,
- rozjaśnienie przebarwień,
- zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
- wygładzenie płytkich zmarszczek,
- dotlenienie skóry, dzięki czemu nabiera blasku.

Ponadto sam zabieg można potraktować jako jeden z elementów relaksu. Działa bardzo łagodnie, dlatego pomaga odprężyć się.

Aby zauważyć zadowalające efekty, kawitację należy przeprowadzać regularnie – 1 raz w tygodniu przez okres 5-6 tygodni. Częstsze wykonywanie kuracji nie jest polecane z prostego powodu – proces regeneracji naskórka trwa ok. 30 dni.

Peeling kawitacyjny stanowi doskonałą metodę pielęgnacji. Wykonuj ją regularnie – jako uzupełnienie domowych zabiegów pielęgnacyjnych – szybko zauważysz wyraźną poprawę kondycji skóry.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)