Twoje paznokcie mają skłonność do zwiększonej łamliwości? Wykorzystaj moc, jaką skrywa w sobie manicure japoński. To metoda, która może okazać się ratunkiem dla zniszczonej płytki paznokciowej. Sprawdź, na czym to polega.
Chociaż o manicure japońskim mówi się od niedawna, jest to zabieg istniejący od ponad 400 lat. Cieszy się rosnącą popularnością z uwagi na zadowalające efekty. W przeciwieństwie do klasycznego manicure, zabiegu nie wieńczy nałożenie lakieru. Płytka pozostaje naturalna.
Na czym polega manicure japoński?
Manicure japoński to zabieg, którego istotą jest wzmocnienie i odżywienie osłabionej płytki paznokciowej. Składa się z dwóch etapów:
- wtarcie pasty z witaminami i minerałami,
- zaaplikowanie warstwy specjalnego pudru.
Pasta dostarcza składniki, które odżywiają paznokcie. Są to m.in.: keratyna, pyłek pszczeli, krzemionka z Morza Japońskiego, witamina A, witamina E.
Cały zabieg należy rozpocząć od delikatnego zmatowienia paznokci – po to, aby odsłonić kanaliki prowadzące w głąb płytki. Kolejny krok to dokładne wtarcie pasty, wykonując należy energiczne ruchy w jednym kierunku – do momentu aż płytka zacznie błyszczeć. Następnie trzeba zaaplikować specjalny puder, wcierając go w płytkę w jednym kierunku.
Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu
Prawidłowo wykonany manicure japoński wzmacnia płytkę paznokciową. Dlatego zabieg polecany jest osobom uskarżającym się na suche paznokcie z tendencją do rozdwajania oraz łamliwości.
Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Warto jednak wykonać całą serię, aby manicure japoński przyniósł jeszcze bardziej satysfakcjonujące efekty. Zabieg można powtarzać 3-4 razy – najlepiej w odstępach trzytygodniowych.
Manicure japoński – wykonaj go samodzielnie
Manicure japoński to zabieg, który z powodzeniem wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu. Musisz jednak zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, takie jak:
- pilniczek do skracania paznokci,
- blok polerski do matowienia płytki,
- polerka do wcierania pasty,
- polerka do wcierania pudru,
- pasta odżywcza,
- puder zabezpieczający,
- szpatułka do nakładania preparatów,
- dwustronna polerka do wykończenia.
O czym pamiętać, wykonując manicure japoński samodzielnie?
Decydując się na samodzielne wykonanie manicure japońskiego, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Stosując się do poniższych wskazówek, będziesz cieszyć się zdrowo wyglądającymi paznokciami.
- Nie wykonuj manicure na bardzo zniszczonej płytce.
- Nie przeprowadzaj zabiegu częściej niż 2-3 tygodnie.
- Wstrzymaj się z wykonaniem manicure bezpośrednio po zdjęciu tipsów, akrylu czy usunięciu hybrydy.
We wszystkich przypadkach dodatkowe matowienie i polerowanie płytki jeszcze bardziej osłabia zniszczone paznokcie. Dlatego należy czasowo wstrzymać się od zabiegu.