Trwa ładowanie...
Przejdź na

Makijaż permanentny - fakty i mity

0
Podziel się:

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny - fakty i mity

Marzysz o nieskazitelnym wyglądzie bez konieczności wykonywania makijażu każdego ranka? Możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt minut – wszystko za sprawą makijażu permanentnego. Poznaj najważniejsze fakty i mity, by zdecydować, czy to rozwiązanie atrakcyjne także dla Ciebie.

Makijaż permanentny cieszy się rosnącą popularnością. Nadal jednak budzi wiele wątpliwości, ponieważ wokół niego narosło wiele mitów. Czas się z nimi rozprawić.

Makijaż permanentny jest trwały

Mit. Raz wykonany makijaż permanentny nie pozostaje na całe życie – zupełnie inaczej niż w przypadku tatuażu. W tym przypadku barwnik wprowadzany jest znacznie płycej, dlatego makijaż stopniowo blednie. Efekt utrzymuje się najczęściej od 1 do 3 lat. Chcąc go podtrzymać, należy powtórzyć zabieg.

Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest bardzo ciemny

Fakt. Zaraz po zabiegu makijaż jest bardzo ciemny – rezultat może wydawać się mocno przerysowany, niekiedy nawet karykaturalny. Taki efekt nie utrzymuje się na stałe – zaraz po zagojeniu będzie dużo jaśniejszy (nawet o połowę tonu).

Każdy może poddać się zabiegowi

Mit. Chociaż samo wykonanie makijażu jest bezpieczne, nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi. Istnieje wiele przeciwwskazań, wśród których wymienia się m.in.:

- ciążę i okres karmienia piersią,
- infekcje,
- aktywną cukrzycę,
- łuszczycę.

Przed przystąpieniem do zabiegu, należy pamiętać także o odstawieniu niektórych leków, np. aspiryny, antybiotyków, sterydów. Koniecznością jest zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego, np. w przypadku antybiotyków to aż 12 miesięcy.

Makijaż permanentny może boleć

Fakt. Wprowadzanie pigmentu nie jest przyjemne – wiąże się z pewnym dyskomfortem. Odczuwanie bólu także jest możliwe, jednak wiele zależy od indywidualnego progu bólu. Linergistka stara się jednak zredukować do minimum odczuwany dyskomfort, m.in. poprzez zastosowanie maści znieczulających.

Makijaż permanentny może się nie udać

Fakt. Na szczęście w renomowanych gabinetach takie sytuacje nie mają miejsca. Certyfikowane linergistki wiedzą, jak wykonywać zabieg – począwszy od stworzenia odpowiedniego rysunku, a skończywszy na wprowadzeniu barwnika.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z makijażem permanentnym, warto zdecydować się na usługi doświadczonych i rekomendowanych linergistek.

Makijaż permanentny wymaga okresu rekonwalescencji

Mit. Makijaż permanentny wykonywany jest nowoczesnymi metodami, dlatego skóra nie wymaga kresu rekonwalescencji. Bardzo szybko się goi – bez krwi, obrzęku czy strupków. Dlatego właściwie już po zabiegu można iść na spotkanie czy do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że na początku pigmentacja będzie dużo silniejsza.

Skóra po zabiegu wymaga pielęgnacji

Fakt. Jest to wymagane przez pierwszych 10 dni po zabiegu. Należy przede wszystkim pamiętać o nawilżaniu skóry oraz unikaniu złuszczania. Nie jest wskazane także opalanie skóry – zarówno metodami naturalnymi, jak i w solarium.

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny podkreśli atuty Twojej urody i zatuszuje niedoskonałości. Dzięki niemu zaoszczędzisz też mnóstwo czasu – od teraz nie będziesz musiała malować brwi, kresek na powiekach czy ust.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Zaloguj się i zostań Championem Pudelka VIP
Pamiętaj, że po zalogowaniu nadal możesz
komentować ANONIMOWO 😎
Szansa na wyróżniony komentarz
Odznaka Championa
Kolorowy avatar