Okazuje się, że to nie koniec medialnej wojny polskich obrońców praw zwierząt z Magdą Gessler. Wczoraj pisaliśmy, że restauratorka jest na celowniku Fundacji Viva po tym, jak w kartach dań w jej lokalach znaleziono foie gras, produkowaną w bardzo kontrowersyjny sposób wątróbkę gęsią. Gessler odpowiedziała, że swoje produkty bierze jedynie z "ferm ekologicznych", gdzie drób nie jest aż tak męczony.
Obrońcy zwierząt nie dają jednak za wygraną i oskarżają ją, że... dopiero teraz wypowiedziała się krytycznie na temat produkcji foie gras.
W wywiadach, które są znane naszej fundacji, Pani Gessler nigdy nie wspominała o tym, że promuje i zachęca do spożywania wątroby z ekologicznego chowu – wręcz przeciwnie na pytania, które zadawali dziennikarze czy nie czuje dyskomfortu spowodowanego świadomością, że zwierzęta cierpią przy produkcji foie gras – np. w Tok Fm w 2009 r., nie wspomniała nic o sposobie chowu. Tłumaczyła, że nie widzi nic złego w foie gras i że nie jest zwolenniczką zakazu tuczu, który istnieje w polskim prawie. Pani Gessler jest zaangażowana w walkę o jakość żywności, co nie znaczy, że o jakość życia zwierząt ani o propagowanie zdrowego odżywiania.
Jeśli chodzi o zarzut braku kontaktu by "poznać prawdziwe fakty i stanowisko na temat foie gras", to Pani Gessler wielokrotnie w swoich programach i wywiadach dawała wyraz pogardzie dla życia zwierząt, traktując je bezrefleksyjnie jako surowiec i półprodukt, z którego wytwarza się dania. Nie znamy ani jednego przypadku kiedy Pani Gessler mówi o potrzebach zwierząt hodowanych na mięso, ich emocjach, cierpieniu czy – tak to nie pomyłka – uczuciach.
Pani Magda Gessler jest również autorką cytatu, w którym osoby nie jedzące mięsa nazywa inwalidami, co obraża zarówno wegetarian jak i o osoby niepełnosprawne. Nawet przy dużej woli dialogu ze strony naszej fundacji w/w okoliczności nie zachęcają do niego.
Na Facebooku pojawiły się już wydarzenia potępiające Magdę Gessler. Myślicie, że ucierpi na aferze z foie gras, a przede wszystkim na swoich słowach, że wegetarianizm to rodzaj inwalidztwa?