Historia tego serialu rozpoczęła się 16 czerwca 1997 roku. Klan, obok Złotopolskich i Zaklętej stanął do rywalizacji o tytuł pierwszej polskiej telenoweli.
Nie odnieślibyśmy takiego sukcesu, gdyby nie wielkie zaangażowanie całej ekipy i wspaniali aktorzy, którzy zgodzili się zagrać w naszym serialu - wspominają w Super Expressie twórcy Paweł Karpiński i Wojciech Niżyński.
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, czyli Grażynka Lubicz, wspomina, że na planie urodziła trójkę spośród pięciorga swoich dzieci.
My z Grażynką żyjemy w symbiozie - komentuje w tabloidzie. Mam wielki szacunek do tej postaci, wiele się od niej nauczyłam. Życie Grażynki po śmierci Ryśka rozkręciło się, teraz mam dużo ciekawych wątków.
Warto przy okazji wspomnieć, że przez Klan przewinęli się w gościnnych rolach aktorzy, którzy potem stali się znani jak np. Joanna Brodzik czy Borys Szyc.
Niestety, na obchodach jubileuszowego odcinka cieniem położyła się nieobecność Agnieszki Kotulanki, która zmaga się z chorobą alkoholową. Czy to już koniec jej roli?
Nikt z ekipy nie wie, co się z nią obecnie dzieje i czy można liczyć na jej powrót na plan.
Byłam u niej parę razy, dzwoniłam do drzwi - relacjonuje Ostrowska-Królikowska. Ale człowiek musi być otwarty, żeby przyjąć pomoc.
Jej serialowy mąż ujął to mniej dyplomatycznie: Stockinger: "Bez Kotulanki JEST LEPIEJ!"