Trwa ładowanie...
Przejdź na

Walter: "Sprzedaż TVN była wymuszoną decyzją"

90
Podziel się:

Twórca ITI przyznaje, że nie chciał pozbywać się zadłużonych "rodowych sreber".

Walter: "Sprzedaż TVN była wymuszoną decyzją"

W marcu tego roku oficjalnie poinformowano o sprzedaży większościowego udziału w spółce TVN amerykańskiemu koncernowi Scripps Networks Interactive. Za 52,7% akcji zapłacono 584 milionów euro. Kupujący zobowiązał się również pokryć długi stacji, wynoszące aż... 840 milionów euro. Zobacz: TVN SPRZEDANY za 584 MILIONY euro! Razem z długiem...

Jednak w nowym numerze Forbesa Mariusz Walter - który w 1983 roku wraz z Janem Wejchertem założył holding ITI - wyznaje, że decyzja o sprzedaży TVN nie miała jego poparcia. Jak podkreślił, "wymusiła ją" postawa spadkobierców zmarłego nagle Wejcherta, którzy nie chcieli dalej zajmować się biznesem telewizyjnym.

Sprzedaż była wymuszoną decyzją. Przede wszystkim przez zgon mojego przyjaciela, Jana Wejcherta - mówi Walter. Mieli formalne i rzeczywiste prawo do swoich udziałów w dziedzictwie ITI. A że były to kwoty duże, przekraczające wówczas nasze możliwości, musiało dojść do sprzedaży "rodowych sreber". Nie można było zaspokoić ich słusznych oczekiwań przez spółkę, która osiągnęła rozsądną granicę zadłużenia i nie powinna zaciągać kolejnych kredytów na wykup niektórych udziałowców.

Walter dodał, że godząc się na sprzedaż TVN "czuł się, jakby sprzedał 25 lat pracy i 50 lat swojego dorobku w mediach". Nie podobało mu się również zatrudnienie prezesa Marcusa Tellenbacha oraz usunięcie z kierowniczej funkcji jego syna, Piotra Waltera.

Ale to nie znaczyło, że trzeba było rezygnować z mojego syna, Piotra, jako zarządzającego - mówi Walter. Mówię to nie tylko jako ojciec.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(90)
Zaloguj się i zostań Championem Pudelka VIP
Pamiętaj, że po zalogowaniu nadal możesz
komentować ANONIMOWO 😎
Szansa na wyróżniony komentarz
Odznaka Championa
Kolorowy avatar
WYRÓŻNIONE
Gość
9 lat temu
Moze zaczna puszczac jakies madre programy.
gość
9 lat temu
Badziewne programy i ekstra pensje to doskonała droga do długów i upadku.Gratulacje!
gość
9 lat temu
No sorry ale z czego kasę brać jak tego sie nie da oglądać!!
gość
9 lat temu
Pięćdziesiąt lat stażu w mediach i 25 lat pracy TVN to chyba wystarczy żeby nauczyć się prowadzić interesy i nie narobić 840 mln. euro długów. Laur dla super biznesmena.
lilka kossak
9 lat temu
Stacja zadluzona, a prezenterzy zarabiaja kilkadziesiat tysiecy miesiecznie?
NAJNOWSZE KOMENTARZE (90)
gość
9 lat temu
cewrwony pacholek i biznesowy bezmozg rozpieprzyl interes.dobrze zrobili spatkobiercy ze upomnieli sie o swoje.za pare lat nie dostali by nic albo rachunki do zaplaceni bezjajowy synalek niech wezmie sie do pracy.
gość
9 lat temu
klamie jak najety, syna wypiprzyli bo im nie ufali, dosyc sie dorobili, zwlaszcza na fundacji
gość
9 lat temu
k***a , POdłe ż******o POdąża do piekła ,,,,,,,
gość
9 lat temu
Dajcie miliard kredytu, też sobie telewizję założę...
gość
9 lat temu
No tak, w służbach był przypadkowo, a banki pozwalają każdemu zaciągać kredyty na prawie miliard złotych...
jajo
9 lat temu
sam jesteś ubekiem psi h ju
gość
9 lat temu
A co robi tam Szaranowicz-zalatwia prace dla syna?
gość
9 lat temu
nie rozumiem jednej rzeczy....kredytów mają więcej niż kapitału czyli są bankrutami na mój prosty rozum???a robią z nich milionerów.
gość
9 lat temu
dobrze , czas milerow,cimoszewiczow, kwasniewskich,palikotow i reszty czerwonej zarazy minał.
gość
9 lat temu
Szkoda słów . Zadłużenie na 840 milionów EURo- to szok. jakie pensje musieli mieć i maja nasze celebrytki. Chcą zyc w luksusie / bo tak jest/ , niech pracują za tyle godzin - taka i taka stawka a nie krocie. Teraz nie dziwie sie ze cała góra zadłużyła nasz kraj jak ta telewizja tyle. Brak słów czy to sie zmieni.
gość
9 lat temu
Buahahaha, Walter z Wejchertem, to sobie mogli założyć skarpetki co najwyżej, a nie holding:) Oni zostali oddelegowani ( Walter z rekomendacji Urbana) przez przełożonych z wojskowych i cywilnych komunistycznych służb PRL ( informacji Wojskowej i SB) do zorganizowania działalności, która mogłaby służyć do wprowadzenia agentury na obszar na Zachodzie w dziedzinie mediów. Po 89 r. ITI miała kontrolować przestrzeń publiczną w Polsce, co im się niestety udaje do dziś :D
gość
9 lat temu
Polsat powinien zatrudnić Durczoka.TO nie Durczok sie skompromitował tylko TVN.
gość
9 lat temu
co sie stało z pBożena druga Bogumiła Wander
gość
9 lat temu
choojnia z grzybnią, dno i wodorosty w jednym. ubeckie resortowe ścierwa
...
Następna strona