Emerytury to w naszym kraju wyjątkowo drażliwy temat. Zdecydowanie największe żale słyszy się w tym zakresie ze strony osób ze środowiska artystycznego. Ci z pierwszych stron gazet coraz częściej ubolewają nad tym, że ze względu na sposób zatrudnienia, otrzymują bądź będą utrzymywać w przyszłości głodowe świadczenia.
Choć politycy mogą liczyć na znacznie okazalsze emerytury, im także zdarza się publicznie narzekać. Najbardziej rozżalony w tej kwestii zdaje się być Lech Wałęsa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Bronisław Komorowski narzeka na ceny w Polsce
W jednym z wywiadów Bronisław Komorowski wyznał, że spowodowane inflacją wysokie ceny w naszym kraju niemal doprowadzają go do łez.
Zakupy? Robię. Teraz robię zakupy i prawie płaczę, i to razem z innymi ludźmi w sklepie. Szokujący jest wzrost cen - mówił w zeszłorocznej rozmowie z Radiem ZET.
Ujawnił też, jakie nastroje panują wśród mieszkańców Budy Ruskiej - miejscowości, w której mieszka:
Jedni są mniej, inni bardziej nerwowi i zdeterminowani, ale bardzo ostre słowa pod adresem rządzących słyszy się praktycznie wszędzie.
71-latek podzielił się również swoją teorią na temat polskiej sytuacji gospodarczej. W jego opinii inflacja w Polsce "jest o wiele wyższa, niż średnia europejska", a wszystko zmieniłoby się na lepsze, "gdybyśmy byli w strefie euro":
Nie mielibyśmy tak wysokiej inflacji i bylibyśmy o wiele bardziej bezpieczni, jeśli chodzi o nasze oszczędności, ale też ograniczenie wzrostu kredytów mieszkaniowych - wskazywał Komorowski.
Jak wysoką emeryturę dostaje Bronisław Komorowski?
Ile zatem wynosi świadczenie emerytalne polityka? Jak podaje portal Niezależna.pl, w ramach tzw. emerytury prezydenckiej miesięcznie pobiera on około 18 tysięcy złotych brutto.
Co sądzicie o takiej kwocie emerytury?