Zdaniem specjalistów depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób, z jakimi zmaga się obecnie społeczeństwo. Mowa nie tylko o jej zgubnych efektach na życie chorego, lecz także o powszechnej marginalizacji poważnego problemu, jakim jest walka o równowagę psychiczną. Coraz częściej o trudnych doświadczeniach opowiadają znani z pierwszych stron gazet, którzy mają nadzieję odwrócić ten przykry trend.
Zobacz: Joanna Opozda po raz pierwszy mówi o chorobie syna i depresji: "Byłam w tym kompletnie sama"
Bryska przyznała, że choruje na depresję. "Widzimy się na moim pogrzebie"
Teraz do zmagań z depresją przyznała się 22-letnia Bryska, która nie ukrywa, że scena daje jej szansę na przekazanie trudnych emocji. W publikowanych utworach młoda wokalistka poruszała kwestie samotności czy uczuciowej pustki, a jej kanał w serwisie YouTube opatrzony jest dość mrocznym autocytatem.
Widzimy się na moim pogrzebie - widnieje na jej profilu.
Na temat trudności w życiu prywatnym Bryska opowiedziała w rozmowie z Viva.pl. Jak podkreśla, nie chce ukrywać przed światem tego, jak czuje się poza sceną, bo byłoby to pozbawione autentyczności.
Jako artyści mamy dużą odpowiedzialność, ponieważ możemy zabrać głos - zauważa. Pisząc teksty, przekazuję rzeczy i wartości, których nie powiedziałabym głośno. Muzyka mi to ułatwia. Gdy tworzę, nie boję się wyrażać siebie, poza sceną jest na odwrót.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Piosenkarka przyznała, że jej zmagania z depresją mają długą historię, a społeczeństwo wciąż ma tendencje do marginalizowania i bagatelizowania tej choroby.
Od dłuższego czasu choruję na depresję i uważam, że nie wolno się jej wypierać. Ta choroba ma w Polsce bardzo małą świadomość społeczną. Wiele osób mówi, że gdy rano wstaje i się źle czuje, twierdzi, że ma depresję. A to naprawdę coś znacznie poważniejszego - podkreśla.
Na szczęście oparcie znalazła w bliskich, którzy pomogli przywrócić równowagę w jej życiu.
Pierwszą osobą, która mnie zrozumiała, była moja mama. Na szczęście mam wspaniałą rodzinę, która chciała mnie wysłuchać i pomóc. Stanęli na wysokości zadania, za co jestem im bardzo wdzięczna.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.