Dominika Kulczyk od lat angażuje się w działalność charytatywną. Miliarderka jest prezeską Kulczyk Foundation, a także prowadzi program "Efekt Domina", w którym pokazuje, jak wspiera osoby potrzebujące z różnych zakątków świata. Jak zapewniała jakiś czas temu, pomaganie w jej przypadku wynika z potrzeby serca i nie jest "fanaberią bogatej dziewczyny".
Córka zmarłego przed siedmioma laty Jana Kulczyka angażuje się także w to, co dzieje się w kraju. Na przykład na początku pandemii wsparła polską służbę zdrowia 20 milionami złotych, zaś w zeszłym roku osobiście pojawiła się na jednym z protestów przed Pałacem Kultury.
Zobacz też: Zaangażowana Dominika Kulczyk protestuje pod Pałacem Kultury umazana czerwoną farbą (ZDJĘCIA)
Dziedziczka fortuny nie jest również obojętna względem tego, co dzieje się w Ukrainie. W piątek za pośrednictwem instagramowego profilu pochwaliła się kadrem i nagraniem ze swojego występu w telewizji BBC. Podczas rozmowy z brytyjską dziennikarką Dominika mówiła o konflikcie toczącym się za wschodnią granicą Polski i kwestii wspierania uchodźców.
Do publikacji 44-latka zamieściła obszerny wpis, w którym zachęca do wspomagania swojej inicjatywy pomocowej:
Wiedzieliśmy o tym od samego początku. To było jasne - musimy otworzyć granicę oraz drzwi naszych domów. Musimy zaoferować pomoc kobietom i dziewczynkom z Ukrainy. Ale minął miesiąc odkąd zaprosiliśmy naszych sąsiadów do naszego kraju. I wiemy już, że tu zostaną. Nie mają dokąd pójść - zaczęła patetycznie.
To, co ważne, i co rozumiem z perspektywy przedsiębiorczyni, to fakt, że powinniśmy być przygotowani na długofalowe wsparcie dla nich. Myśleć o pomocy nie w charakterze sprintu, a maratonu - wskazuje, następnie przechodząc do sedna:
To właśnie dlatego stworzyliśmy Fundusz "Cześć Dziewczyny!", który daje możliwość wspólnej zbiórki na słuszny cel. Nawet niewielkie, ale systematyczne wpłaty mają ogromny sens. Zajęliśmy się tym, bo wiemy, że nasze siostry i ich dzieci chcą rozpocząć swoje życie w Polsce na nowo. Wiemy też, jak wiele mogą wnieść do naszego codziennego życia. To inteligentni, pracowici, skromni i uczciwi ludzie - kontynuuje i zwracając uwagę, że przyjeżdżający uchodźcy nie mają łatwego życia: Nie przyjechali do ekonomicznego Eldorado. Przyjechali do Polski, bo na dziś nie mają innego wyjścia.
Zobaczcie występ polskiej miliarderki w BBC.