30 listopada TVP wyemituje finałowy odcinek 15. edycji "The Voice of Poland". Kto zostanie okrzyknięty "najlepszym głosem Polski"? W oczekiwaniu na poznanie odpowiedzi na to pytanie, przyjrzeliśmy się wykształceniu trenerów oraz prowadzących show.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jakie wykształcenie mają gwiazdy "The Voice of Poland"?
Wykształcenie wśród artystów jest sprawą bardzo indywidualną. Jedni pobierali gruntowne nauki i mogą poszczycić się dyplomami renomowanych placówek, inni nie przystąpili nawet do matury, stwierdzając, że do niczego nie jest im ona potrzebna. Jak to wygląda w przypadku trenerów "The Voice of Poland"? Michał Szpak próbował swoich sił na Wydziale Piosenkarskim Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Został jednak odrzucony ze względu na swój image, który określono jako zbyt szokujący. Wokalista dostał się jednak na psychologię na SWPS.
Kuba Badach ukończył studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej, a Lanberry tuż po liceum udała się na studia lingwistyczne. Tomson zaś ukończył etap szkoły średniej w szkole muzycznej, a następnie rozpoczął studiowanie prawa, które porzucił na czwartym roku.
Jeśli chodzi o prezenterów "The Voice", oni także mogą poszczycić się dyplomami uczelni wyższych. Paulina Chylewska, która przez lata była dziennikarką sportową Polsatu, ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Maciej Musiał zaczął zaś studiować filozofię, którą porzucił na rzecz aktorstwa i pełne wyższe wykształcenie odebrał na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.