"Jeden z dziesięciu" to niezaprzeczalnie jeden z ulubionych teleturniejów polskich widzów. Uczestnicy prowadzonego przez Tadeusza Sznuka programu od trzech dekad zaskakują odbiorców swoją ponadprzeciętną wiedzą. Kilka miesięcy do miana bohatera narodowego urósł Artur Baranowski, który w teleturnieju odpowiedział poprawnie na komplet 40 pytań przygotowanych dla finalistów. Mężczyzna zdobył łącznie 803 punkty i tym samym pobił rekord programu. Niestety, przez awarię samochodu, nie było mu dane powtórzyć tego osiągnięcia w wielkim finale 140. edycji kultowego formatu, co wzbudziło wśród jego fanów masę emocji.
PRZYPOMNIJMY: Artur Baranowski PRZERYWA MILCZENIE! Odniósł się do plotek na swój temat: "Bzdury wyssane z palca"
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Jeden z dziesięciu". Uczestnik rozgromił konkurencję!
W mediach społecznościowych TVP od jakiegoś czasu szumnie zapowiadano 17. odcinek 141. edycji "Jeden z dziesięciu". Okazało się, że "wielkich emocji", o których pisano, widzom dostarczył emerytowany fizyk z Sosnowca, Pan Arkadiusz Kopeć, który bezproblemowo dotarł do finału odcinka, odpowiadając w pierwszych dwóch rundach poprawnie na wszystkie zadane mu pytania. W ostatecznym starciu odpowiedział poprawnie na 37 z 40 pytań. W finale zdobył 693 punkty, a łącznie na jego koncie pojawiło się imponujące 713 punktów. Trudno mówić więc o "historycznym osiągnięciu", które zapowiadała produkcja, gdyż uczestnikowi nie udało się pobić rekordu Artura Baranowskiego.
Jedyne pytanie, które pokonało Pana Arkadiusza brzmiało: "W którym europejskim państwie możemy zwiedzać Muzeum Guggenheima? Uczestnik odpowiedział... zbyt dokładnie. Wskazał na Bilbao, czyli miasto. Chodziło po prostu o Hiszpanię.
Poniżej część pytań, na które poprawnie odpowiedział Pan Arkadiusz. Znacie odpowiedź?
Zawartość czego w cukrze badał profesor grany przez Mieczysława Czechowicza?; W którym roku dokonano I rozbioru Polski?; Jak nazywamy 50. rocznicę ślubu?; Daniel Defoe jest autorem "Dziennika roku zarazy". Opisał w nim Londyn walczący z którą chorobą?; Słowo "przed" to zaimek czy przyimek?; W ile koni była zaprzężona kwadryga?; Z którego kontynentu pochodził Nicola Tesla?; Rasy którego ptaka noszą nazwy pawiki, mewki?; Jak Włosi określają mafijną zmowę milczenia?; Na którym cmentarzu spoczywa Maria Konopnicka?; Najwyżej ile imion można nadać w Polsce dziecku?; Jak nazywała się bogini morza w mitologii Bałtów; Który kolor występuje zarówno we flagach Estonii, jak i Turcji?