Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Julia Wróblewska opisuje warunki panujące w szpitalu psychiatrycznym. Spędziła tam pół roku

121
Podziel się:

Julia Wróblewska otwarcie opowiedziała o swoich ciężkich zmaganiach z chorobą psychiczną. Serialowa gwiazda przyznała, że największym ukojeniem był dla niej wyjazd do ośrodka terapeutycznego. Po raz pierwszy od czasu zakończenia leczenia wyjawiła szczegóły pobytu w placówce.

Julia Wróblewska opisuje warunki panujące w szpitalu psychiatrycznym. Spędziła tam pół roku
Julia Wróblewska opisuje warunki panujące w szpitalu psychiatrycznym. Spędziła tam pół roku (KAPIF)

Julia Wróblewska debiutowała na wielkim ekranie we wczesnym dzieciństwie. Widzowie pokochali ją za rolę Michaliny w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj", która zaowocowała udziałem w wielu produkcjach telewizyjnych, na czele z telenowelą "M jak miłość". Niewiele osób zdawało sobie jednak sprawę, że z pozoru niewinna przygoda aktorska i wykreowanie wizerunku małej słodkiej dziewczynki doprowadziły ją do poważnych problemów psychicznych.

W 2021 r. gwiazda szklanego ekranu dobrowolnie podjęła leczenie w publicznym szpitalu psychiatrycznym w Krakowie. Jak przyznała, spędzone tam prawie pół roku było olbrzymim krokiem w postępie leczenia, w znaczący sposób zmieniającym jej postrzeganie rzeczywistości.

Julia Wróblewska wspomina kilkumiesięczny pobyt w ośrodku

Od momentu opuszczenia przez Julię szpitalnych murów minęło ponad 1,5 roku. Trafiła tam z zaburzeniami osobowości typu borderline. Początkowe obawy wynikające z długiej rozłąki z rodziną i przyjaciółmi były jednocześnie czasem wielkich nadziei na wyczekiwane zmiany w życiu. Z perspektywy czasu bardzo docenia możliwość spędzenia większej ilości czasu z samą sobą i własnymi przemyśleniami oraz stały kontakt ze specjalistami.

Absolutnie nie doznałam żadnego złego traktowania w ośrodku. Byłam bardzo zaopiekowana i wręcz trudno było mi wrócić do normalnego życia po powrocie. Do budzenia się samej, pracowania, gotowania, organizowania sobie czasu - wyznała w rozmowie z Plejadą.

Mimo wielu pozytywnych doświadczeń 25-latka zwróciła uwagę na problem braku profesjonalnego wsparcia psychologicznego po opuszczaniu ośrodków. Z jej obserwacji wynika, że pacjenci często są pozostawieni samym sobie. Marzy jej się również poprawa jakości posiłków. Jak wyznała, "jest naprawdę przerażona stanem żywienia w wielu miejscach".

Silniejsza psychicznie Julia Wróblewska została zapytana o swoje aktualne odczucia. Dodała, że z optymizmem patrzy w przyszłość, żywiąc głęboką nadzieję, że wszystko co najlepsze cały czas jest przed nią.

Dziś czuję dużo emocji. Czasami czuję radość, wdzięczność, czasem złość czy smutek, wstyd. Zaczęłam się godzić, z tym że życie nie jest czarno-białe i akceptować różne emocje, które do mnie przychodzą, szukać ich źródła i myśleć nad nimi. Staram się iść do przodu i budować coś w moim życiu, coś z czego będę dumna - opowiedziała.

Trzymamy kciuki za realizację wszystkich planów.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(121)
Zaloguj się i zostań Championem Pudelka VIP
Pamiętaj, że po zalogowaniu nadal możesz
komentować ANONIMOWO 😎
Szansa na wyróżniony komentarz
Odznaka Championa
Kolorowy avatar
WYRÓŻNIONE
Cloe
rok temu
Super dziewczyno! Robisz mega robotę normalizując zaburzenia psychiczne wśród młodych ludzi. Nikt nie wstydzi sie astmy czy cukrzycy, choroby umysłu to takie same choroby, jak każde inne. Powodzenia w szybkim powrocie do zdrowia 💛
Zdrowia kocha...
rok temu
Niestety borderline to straszna choroba. Dobrze ze o siebie dba!
Agnieszka
rok temu
Życzę obyś zaznała.spokoju. naprawdę. Ściskam.cie mocno i trzymam.kciuki za pprawę.
taktoja
rok temu
Dasz radę Julia ! Miałam załamanie nerwowe w wieku 25 lat, mimo że nie żyło mi się źle.. ot, zjadła mnie dorosłość, sama nie wiem co. Po 2-3 latach terapii zaczęłam od nowa żyć i po kilku latach było juz dobrze, a teraz mam 41 lat i jest naprawdę super. Do wszystkich zmagających się z nerwicami, zaburzeniami, chorobami.. warto o siebie zawalczyć, powodzenia !!!
Jula
rok temu
Zdrowia !
NAJNOWSZE KOMENTARZE (121)
4r4r4r4r
rok temu
To jest nauczka dla innych rodziców przed robieniem z malych dzieci gwiazd....
Sandra
rok temu
Jestes wyjątkowa kobieta .
Gdynianka
rok temu
Życzę Ci zdrowia,niech Ci się wszystko dobrze uķłada .Jesteś pięknym,wartościowym człowiekiem.Masz prawdę w sobie i odwagę!.
Kinga
rok temu
Super .nie każdy ma odwagę mówić o tak ważnych sprawach.w obecnych czasach bardzo dużo z nas zmaga się z tym problemem ale nadal to jest temat tabu..dobrze że aktorzy czy inne medialne osoby mówią o takich problemach wtedy łatwiej nam zwykłym zjadaczom chleba jest podjąć pewne decyzje 👏👏👏👏
laa
rok temu
super, a mnie 'brat' zamknął w Tworkach, bo nakłamał policji i 'lekarzom' i 2 tygodnie mnie trzymali na 'obserwacji' i faszerowali uspokajaczami trującymi, do tej pory mam traume. 10 lat z nim nie rozmawiam, niech gnije.
Nija
rok temu
Życzę jej zdrowia urocza dziewczyna
White
rok temu
Zniknął komentarz mówiący prawdę o ośrodku Olzon Babińskiego, w którym była Julia, o ordynatorce naruszającej prawa pacjenta. Rozumiem, że pani Ewa Niezgoda musi dbać o swoją reputację, ale może by tak zacząć jednak od siebie, zamiast uciszać głosy niewygodne?
Pudel
rok temu
Proponuję kolejne pół roku
Życiowa
rok temu
Dobrze świadczy o niej, że zdaje sobie jest świadoma o swojej chorobie i jej zagrożeniach Życzę Tobie dużo, dużo wytrwałości.
Xxx
rok temu
Wiedzą psychologiczna nic nie wnosi istotnego, a wręcz dehumanizuje. Z czasem zrozumiałem że współczesność chce za wszelką cenę w imię naukowości odciągnąć ludzi od kwestii moralnych, kwestii cnót, ludzkiego języka mądrości. Jeśli dawni mędrcy rozważali jak żyć dobrze nie dotyczyło to wcale kwestie bardziej wzniosłych ogólnoludzkich tylko tego samego czego ludzie szukają w suplementach, poradnikach. Dekalog jest w zasadzie o tym jak stać się człowiekiem niezależnym, lista grzechów o tym jak odzyskać energię. Myślę że popularność książek fantasy bierze się z zauważenia że ten dawny świat był bardziej ludzki. Świat zaś pokryty wiedzą nowoczesna jest martwy.
Pawel
rok temu
Borderline to nie cgoroba, tylko zaburzenie osobowości. Życzę Ci spokoju Julia i wszystkiego co najlepsze. Najwqżniejss3 to mieć świadomość.
Mała Mi
rok temu
Nie wie jak ma na siebie uwagę zwrócić to wymyśla sobie jakieś psychiczne choroby!No tak wszędzie piszą o Joannie Liszowskiej, Gosi Rozenek, Roksanie Węgiel itd A o niej jeszcze nikt nic nie napisał!no to żeby być lepszą od nich to poszła w drugą stronę i osiągnęła zamierzony efekt! ciekawe co potem wymyśli? Weź ty się dziewczyno za jakąś porządną robotę to te głupoty i urojenia z ciebie same wywietrzeja
Andrea
rok temu
Poszła do ośrodka psychiatrycznego zobaczyłaby jak to wygląda w normalnym szpitalu psychiatrycznym toby się za głowę złapała
Babcia
rok temu
Trzymaj sie dziecinko ,glowa do gory i do przodu :)))
...
Następna strona