Trwa ładowanie...
Przejdź na
Spinner
Spinner
|
aktualizacja

Magdalena G. z aktem oskarżenia. Wiadomo, co jej grozi

136
Podziel się:

Magdalena G. dołączyła do coraz większego grona celebrytów i influencerów oskarżanych o nielegalne reklamowanie alkoholu w mediach społecznościowych. Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie zabrał głos.

Magdalena G. z aktem oskarżenia. Wiadomo, co jej grozi
Magdalena G. może mieć kłopoty (AKPA)

3 maja media obiegła informacja, że przeciwko Magdalenie G. został wystosowany akt oskarżenia. Znanej restauratorce zarzucono reklamowanie wina w social mediach. Informacje te przekazał rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej prok. Szymon Banna. Jak zaznaczył, chodzi o profil w mediach społecznościowych obserwowany przez 1,5 mln osób.

Magdalena G. nie przyznaje się do winy

Podejrzana została już przesłuchana. Złożyła wyjaśnianie w prokuraturze, ale nie przyznała się do winy.

Prok. Banna podkreślił w rozmowie z WP, że, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w Polsce obowiązuje bezwzględny zakaz reklamowania napojów alkoholowych innych niż piwo.

"Przestępstwo prowadzenia nielegalnej promocji napojów alkoholowych zagrożone jest grzywną od 10 do nawet 500 tys. zł" - dodał.

Magdalena G. to nie pierwsza i, niestety, pewnie też nie ostatnia osoba publiczna z takim oskarżeniem. W warszawskim sądzie trwa proces 12 osób oskarżonych o nielegalne reklamowanie zabronionych napojów wyskokowych. Wśród nich są między innymi Joanna O.-K. oraz Olga K.

Skontaktowaliśmy się z Magdaleną G. w sprawie komentarza do sytuacji, jednak do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(136)
Zaloguj się i zostań Championem Pudelka VIP
Pamiętaj, że po zalogowaniu nadal możesz
komentować ANONIMOWO 😎
Szansa na wyróżniony komentarz
Odznaka Championa
Kolorowy avatar
WYRÓŻNIONE
Kim
10 miesięcy temu
A piwo to nie alkohol? Moim zdaniem to straszna hipokryzja, że taktowane jest inaczej podczas gdy to najbardziej popularny alko w Polsce
Ona
10 miesięcy temu
W jej przypadku trzeba by zasłonić włosy, nie oczy. XD to jej znak rozpoznawczy
🤷🏼‍♀️
10 miesięcy temu
Chory kraj, w tv ca druga reklama to „kup 8 piw a kolejne 8 dostaniesz gratis” upijanie spoleczenstwa
Tak
10 miesięcy temu
A ja nie miałam problemów, a byłam piwoszkiem ;) ale odstawiłam z ciekawości i dla zdrowia, i jestem 100razy szczęśliwsza. I waga spadła -6kg. Najgorsza jest potem reakcja: jesteś w ciąży? jesteś chora? miałaś problemy z alko? ale nudziara. jesteś kierowcą? Czemu nie pijesz?
Deserek
10 miesięcy temu
Ona jest chodząca (anty) reklamą alkoholu 😬
NAJNOWSZE KOMENTARZE (136)
Ewa
10 miesięcy temu
Chyba nie umalowała się bo zasłonili jej oczy 😱
Jop
10 miesięcy temu
Ja piernicze co za świat. Akt oskarżenia bo pokazala wino na portalu społecznosciowym. Ale brak aktu oskarzenia dlacwszystkich tych, którzy wypromowali Dagmare K. Szok!!
Lili
10 miesięcy temu
Nie prawda
ala
10 miesięcy temu
co za durna ustawa..jakoś w innych krajach i whisky możen anormalnie reklamować..jak Emma Wtson, która ją nosi w torebce, ahaha. We francji można spokojnie piknich z humusem, oliwkami, baguetką w środku parku zrobić i z winem/piwami/szampanem, a wokoło latają bachory normalnie i nikt nikomu problemów nie robi.. a pijani ludzie to tylko po wyjściu z imprez czy bezdomni na ulicy .. któryhc dokarmiam regularnie rowerując przez Paryż jadlem z too good to go ;)
Pixel
10 miesięcy temu
Peruke zaslonic´.
Teofania
10 miesięcy temu
Ale po tiktokach i innych portalach społecznościowych alkohol może być promowany, nawet w taki sposób, że spokojnie dziecko się domyśli. Piwo to też alkohol!
gość
10 miesięcy temu
I dobrze!!! Już dawno prokurator powinien się nią zainteresować!!!!
rgrgg
10 miesięcy temu
po co chodzi w czarnych okularach??
Gość
10 miesięcy temu
Powinni się wziąć za dyskonty, które reklamują w gazetkach piwo 12+12 gratis. A podobno mamy ustawę o wychowaniu w trzeźwości.... i wszystko w temacie.
Gosc
10 miesięcy temu
Do ekwadoru niech tam diedzi i peruke niech jej zdejma
Booo
10 miesięcy temu
Po co ta czarna opaska, słabe..!!!!
Tami
10 miesięcy temu
A może to ją nauczy pokory, bo klnie, rzuxa talerzami w ludzi, do samolotu wjezdza na wózku inwalidzkim....
Sędzia
10 miesięcy temu
Trzeba ją deportować do ekwadorskiego więzienia!
Aaaaa
10 miesięcy temu
Po co te zzsloniete oczy ? Przeciez diadomo kto to
...
Następna strona