W ostatnich tygodniach w mediach regularnie pojawiają się nowe doniesienia na temat nierozwiązanej od ponad dekady sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Niewątpliwym przełomem było zatrzymanie znajomego zaginionej, Pawła P. oraz jego partnerki. Prokuratura przesłuchała mężczyznę i postawiła mu zarzuty związane z utrudnianiem śledztwa.
Przypominamy: Paweł P. usłyszał zarzuty w sprawie Iwony Wieczorek. Przypominamy, jak Janusz Szostak opisywał zeznania mężczyzny
To jednak nie koniec. Od kilku dni znów głośno jest o owianej złą sławą Zatoce Sztuki. Tuż przed świętami policja, na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie, zabezpieczyła budynek oraz teren wokół Nowej Zatoki (dawnej Zatoki Sztuki). Według nieoficjalnych informacji, czynności prowadzone na tym terenie mają bezpośredni związek z Wieczorek.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Od kilku dni teren sopockiego klubu i przylegająca do niego plaża, są otaśmowane. Policjanci zasłonili wszystkie okna w budynku. Na miejscu pojawiło się także mobilne laboratorium kryminalistyczne. Jak podaje "Dziennik Śledczy", w środę funkcjonariusze wyznaczyli sektory, które zostały sprawdzone georadarem. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku wykopano też doły, które zostały sprawdzone przez policyjnego psa tropiącego. Proces ten można oglądać na udostępnionym na youtubowym kanale dziennika wideo.
Choć prokuratura wciąż oficjalnie nie potwierdziła, czy zabezpieczenie terenu i odbywające się tam działania mają związek ze śledztwem dotyczącym zaginięcia Iwony, szef działu śledczego Dziennika Śledczego i Agencji Detektywistycznej przekonuje, że Zatoka może być kluczowym elementem w sprawie.
Być może Zatoka Sztuki, to dobry kierunek działań i jeden z elementów tej trudnej układanki. Podczas pracy naszego zespołu, my również interesowaliśmy się tym tematem. Również wykonywaliśmy czynności na miejscu w tym budynku w ramach śledztwa dziennikarskiego i działań agencji detektywistycznej. Nasz pobyt "służbowy" w tym "przybytku" nie bez powodu zbiegł się z datą premiery filmu Sylwestra Latkowskiego dotyczącego przestępstw o charakterze seksualnym, w tym również z udziałem dzieci. Autor szeroko opowiedział o funkcjonowaniu sopockich lokali, w tym Zatoki Sztuki. Na miejscu wiele rzeczy wzbudziło nasze zainteresowanie, ale udało nam się przede wszystkim porozmawiać z personelem, który miał bardzo dużą wiedzę o funkcjonowaniu tego obiektu we wcześniejszych latach - mówi Dawid Burzacki i dodaje:
(...) W mojej ocenie, czynności na terenie Zatoki Sztuki, to pokłosie zeznań Joanny S., która została zatrzymana do sprawy razem ze swoim partnerem Pawłem P. Według naszej wiedzy, Pani Joanna pracowała wcześniej w Zatoce Sztuki, miała również kontakt z lokalnym światem przestępczym.
Zobaczcie najnowsze zdjęcia i nagranie z terenu dawnej Zatoki Sztuki.