Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

TVP donosi o TŁUMACH protestujących w obronie stacji. Internauci pokazują zdjęcia

1998
Podziel się:

Zgodnie z zapowiedzią w czwartek przed siedzibą TVP przy Placu Powstańców Warszawy odbył się protest w obronie stacji. Telewizja Polska przekonywała o "tłumach" manifestujących, internauci mieli jednak na ten temat nieco inne zdanie.

TVP donosi o TŁUMACH protestujących w obronie stacji. Internauci pokazują zdjęcia
Internauci reagują na protest w obronie TVP (East News, Twitter.com @tvp.info)

W ostatnich tygodniach w Polsce sporo mówiło się o przyszłości mediów publicznych, a zwłaszcza Telewizji Polskiej. Nowo zaprzysiężony premier Donald Tusk już w trakcie przedwyborczej kampanii zapowiadał bowiem, że po objęciu władzy zamierza wprowadzić gruntowne zmiany w TVP i "odpolitycznić" stację. Widmo rewolucji wyraźnie nie spotkało się z entuzjazmem pracowników telewizji publicznej. Od kilku tygodni na antenie TVP i TVP Info nawoływano do powstrzymania nadchodzących zmian, stworzono nawet specjalną infolinię, za pomocą której widzowie mogli okazywać stacji swoje wsparcie. Od kilku dni dziennikarze TVP zachęcali także do wzięcia udziału w proteście "w obronie wolnych mediów" zorganizowanym przez szefa klubu "Gazety Polskiej" Adama Borowskiego. O manifestacji w mediach społecznościowych informowali m.in. Miłosz Kłeczek czy Samuel Pereira.

Protest przed siedzibą TVP. Stacja mówi o "tłumach" uczestników. Internauci komentują

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w czwartek o godzinie 16 przed siedzibą TVP przy Placu Powstańców Warszawy rozpoczął się protest "w obronie mediów publicznych". Stacja starannie relacjonowała wydarzenie zarówno na antenie TVP Info, jak i w sieci, podkreślając przy tym, że inicjatywa przyciągnęła wiele osób. Na stronie internetowej TVP3 Warszawa ukazał się artykuł, w którym poinformowano o "tłumach" protestujących przed wejściem do budynku stacji. W podobny sposób opisywano też manifestację na profilach stacji w mediach społecznościowych. Na profilu TVP Info na platformie X pojawiło się na przykład zdjęcie, na którym można było zobaczyć grupę uczestników protestu opatrzone następującym podpisem:

#WolnośćSłowa Tłumy na Placu Powstańców w obronie TVP - czytamy na profilu TVP Info.

Na manifestacji przed siedzibą TVP nie zabrakło rzecz jasna dziennikarzy będących "twarzami" stacji. Na wydarzeniu pojawili się m.in. wspomniani wcześniej Samuel Pereira i Miłosz Kłeczek czy Michał Adamczyk, który jakiś czas temu zniknął z anteny w obliczu skandalu. Protest w obronie stacji niewątpliwie odbił się szerokim echem w sieci. Od momentu rozpoczęcia wydarzenia na platformie X pojawiło się wiele wpisów internautów, które w dużej mierze poświęcone były frekwencji na Placu Powstańców Warszawy. Nie zabrakło bowiem głosów, jakoby informacje TVP o "tłumach" uczestników manifestacji były nieco przesadzone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Pracownik TVP o kulisach pracy w stacji po zmianach. "TVP jest upolityczniona...". Boi się o swoją posadę?

Internauci kpią z protestu w obronie TVP

Internauci komentowali czwartkowy protest w obronie TVP na tyle chętnie, że w pewnym momencie fraza "tłumy" zaczęła trendować na niegdysiejszym Twitterze. Niektórzy zamieszczali na platformie zdjęcia i nagrania z okolic Placu Powstańców, przy okazji otwarcie kpiąc z frekwencji na manifestacji. Warto bowiem dodać, że TVP Info w pewnym momencie poinformowało, że w wydarzeniu wzięło udział około 200 osób.

Marsz w obronie TVP Info, frekwencja raczej skromna - napisał jeden z internautów, który opublikował nagranie z miejsca wydarzenia.

Tymczasem pod siedzibą @TVP. Tłumy... Tłumy reporterów i fotografów - napisał pod zamieszczonym zdjęciem inny użytkownik.

Na miejscu obecny był również admin mediów społecznościowych "Tygodnika Nie", Michał Marszał. Znany z komentowania wydarzeń w polskiej polityce influencer nie zapomniał rzecz jasna zrelacjonować wydarzenia na swoim instagramowym profilu. W relacji Marszała pojawiło się kilka nagrań z protestu, na których można było również dostrzec uczestników manifestacji.

Około 300 osób, średnia wieku 96 lat - napisał pod jednym z nagrań Marszał.

Komentarzy na temat frekwencji nie zabrakło także pod postem TVP, w którym stacja chwaliła się "tłumem" protestujących. Niektórzy zwracali uwagę na umiejętnie dobraną przez autorów posta fotografię.

Były jakieś ograniczenia? Bo większe wesela w górach były podczas pandemii; Widać Wasza definicja "tłumów" jest inna niż całej reszty. Mówiliście przed chwilą w TVP, że jest Was ok.200 osób. Szał; No może 200 osób przyszło. Tej siły już nie powstrzymacie; Mówili przed chwilą w TVP, że 200 osób; Jakie zdjęcia, specjalnie takie, by pokazać te "tłumy"...Wszyscy pracownicy ze stolicy się zjawili czy musieliście ratować sytuację tymi z regionalnej?; Ludzi więcej niż na koncercie Norbiego w Szydłowcu. To wielki sukces; Chyba nawet pracowników jest więcej w TVP, niż przyszło protestujących; Sprytne zdjęcie; Gdzie te tłumy? Bo nie chodzi chyba o te kilkaset osób? Pokażcie widok z drona - kpili internauci.

(...) Wolność słowa, ale zasady pisowni obowiązują, a słowo tłumy też ma swoje znaczenie i używać można go nadaremno - minąłem ten "tłum" i więcej osób było na peronie metra - napisał pod postem TVP inny użytkownik.

W sieci nie zabrakło także wpisów, które były nieco bardziej przychylne protestowi przed siedzibą TVP. Samuel Pereira zamieścił na przykład na platformie X ujęcie ukazujące grupę uczestników wydarzenia z podpisem: "Moc jest w narodzie". Reporter Wojciech Mucha na swoim profilu przekonywał zaś o imponującej frekwencji.

Proszę, ludzie dostali pierwszy sygnał od wyborów, że trzeba się policzyć. Na Placu Powstańców przed @tvp_info. Tłumy ludzi, a to przecież Warszawa, dzień powszedni, godzina 16:00. Zaskakująca frekwencja. "Tusk nie wie, w jaką podróż wyruszył"powiedział ktoś - napisał Mucha.

Zobaczcie, jak internauci zareagowali na protest w obronie TVP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1998)
WYRÓŻNIONE
HANIA
11 miesięcy temu
Telewizja ma być PUBLICZNA a nie PISowska jak dotąd ,
Song
11 miesięcy temu
Widać tu więcej redaktorów niż protestujących.
Tom
11 miesięcy temu
Tłumy 🤣🤣🤣🤣
123
11 miesięcy temu
Z jednej strony dobrze jakby ivh wywalili, z drugiej strony mogliby zostawic i kazać im teraz gadać odwrotnir, beka by była
obserwator
11 miesięcy temu
Co oni fanzolom? TVP jet tak znienawidzona a oni jeszcze o tym nie wiedzą
NAJNOWSZE KOMENTARZE (1998)
Ewa
11 miesięcy temu
Tak jak 8 lat temu pojawił się nowy rząd PIS i nowe zasady w TVP usuwając prawie wszystkich prezenterów i dziennikarzy pomimo ich bardzo dużego doświadczenia i oddania zawodowego dla TVP uzasadniając, iż nie pasują do ich nowych ram tak teraz nowy rząd lewicy powinien również zwrócić uwagę na nas oglądających, że oczekujemy też nowego wizerunku. Chcemy oglądać gospodarzy programów wykształconych w tym kierunku z dużym doświadczeniem bez ograniczenia wiekowego a nie tylko młodych plotących trzy po trzy. W PISowskiej TVP zauważa się dyskryminację na wiek oraz przedstawianie faktów wyrwanych z kontekstu z nakierukowaniem jak mam rozumieć dany fakt.
OnetWon
11 miesięcy temu
Tłumy to zaraz zobaczycie i się zdzwicie
Ivo
11 miesięcy temu
Może trzeba przeprowadzić referendum czy Polacy uważają TVP za wolne media i czy TVP powinna zmienić formę zatrudnienia pracowników tj. w pierwszej kolejności dawać możliwość zatrudnienia bezrobotnym i bez działalności na umowę o pracę w wysokości średniej krajowej 5000-8000 netto miesięcznie a nie poprzez zawieranie umów na świadczenie usług z jednostkami prowadzącymi działalność za niebotyczne kwoty na faktury 46000 - 70000 netto kilkanaście wystąpień w miesiącu finansowane z budżetu państwa. W ten sposób można zmniejszyć bezrobocie.
Widz
11 miesięcy temu
Brało udział 200 osób? czyli pracownicy TV lub świadczący dla niej usługi (w większości pracują tam Ci którzy mają założone działalności) i ch rodziny daje sumę 200 ;)). Obejmując władzę PIS nie miał żadnego problemu z pozbyciem się pracowników stacji TVP z 20-30 letnim stażem pracy. Nagle wszyscy przestali pasować do modelu nowych władz. Brakowało nam Dowbor, Kubicz, Richardson, Fajkowskiej, Ta kadra sama odejdzie - wystarczy nie finansować z budżetu Państwa. Zatrudniać z wynagrodzeniem średniej w Polsce 5000-7000 netto na umowę o pracę a nie podpisywać umowy usług na niebotyczne kwoty na fakturę 46 000 czy 70 000 netto za kilkanaście wystąpień w miesiącu!!!! za paplanie wg scenariusza PIS
Tomek
11 miesięcy temu
Uważajcie kobiety, Adamczyk w okolicy😀
jan
11 miesięcy temu
Tłumek był czy chcecie czy nie. Spontaniczny protest a taki udany.
Magda
11 miesięcy temu
telewizja ma być Tuskowa skoro teraz mamy dyktaturę. Jak na Białorusi Tusk obali wszystko i bedzie jak Łukaszenko
andrzej
11 miesięcy temu
Tendencyjnie dobrane zdjęcia .Brak obiektywizmu w tym materaiale .
Ona
11 miesięcy temu
Kogo obchodzą ich protesty? I tak będzie zrobiony porządek z tą tv
Cała prawda c...
11 miesięcy temu
Migawki w TVP to pic i fotomontaż, prawda jest taka, że NIE BYŁO NIKOGO !!!
Cyngiel
11 miesięcy temu
Normalnie Elita się tu rozpisuje w tych komentarzach wszyscy POpierajacy tych co przegrali a jednocześnie wygrali.Reszta społeczeństwa to ich zdaniem nie ma prawa głosu.Ot taka demokracja.
czym się chwa...
11 miesięcy temu
Tłumy to były wtedy, gdy chciano usunąć stację TVN 24, teraz była mała grupka "entuzjastów" tv-pis - 200 osób, to mniej niż 10 część pracowników .
Tw55
11 miesięcy temu
Takie same jak milionowe marsze Donalda.
ButImNaDrogę
11 miesięcy temu
Zamienić na Publiczną......Kamienicę. Wtedy będzie tam więcej ludzi. A jak jeszcze panienki będą zgrabne to tłuuuuuuummm będzie
...
Następna strona