Program "Down the road. Zespół w trasie" był w polskiej telewizji prawdziwą rewolucją. Prowadzony przez Przemysława Kossakowskiego format odbił się szerokim echem, szybko skradając serca widzów.
Choć nowe sezony programu nie są już emitowane, bowiem TTV zastąpiło je wstrzymanym po pierwszej edycji formatem "Project Cupid", losy uczestników "Down the road" wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W związku z tym raz na jakiś czas na instagramowym profilu TTV pojawiają się informacje dotyczące tego, co dzieje się w życiu bohaterów show. Nie inaczej było w minioną środę, gdy okazało się, że gwiazdy trzeciej edycji zaręczyły się.
Chodzi o Darię i Przemka, którzy właśnie ogłosili światu, że w niedalekiej przyszłości chcą zostać małżeństwem.
Długo to planowałem, aż wreszcie się udało. Zaręczyliśmy się! Bardzo kocham moją narzeczoną i mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli wziąć ślub - napisał Przemek pod zdjęciami, na których widzimy m.in., jak klęka przed ukochaną.
@przemek_downtheroad3 i @kawalecdaria zaręczyli się! Gratulujemy i życzymy pomyślności! - czytamy zaś w jednym z najnowszych postów TTV.
Pod zaręczynowymi publikacjami naturalnie zaroiło się od serdeczności:
Serdeczne gratulacje! Dużo miłości;
Tak czułam, że mają się ku sobie. Ale radość!;
Samych dobrych chwil;
Jakie to cudowne!;
Gratulacje dla Was, kochani! - piszą podekscytowani internauci.
Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna spełnił swoje marzenie. Przemek w "Down the road" mówił bowiem, że chciałby przed kamerami nie tylko przeżyć przygodę życia, ale i znaleźć miłość. Daria z kolei nazywana była przez kolegów z programu "szefową" i uchodziła za wyjątkowo niezależną. Jak widać, mężczyźnie udało się ją do siebie przekonać.
Jeżeli chodzi o kwestię związku małżeńskiego osób z upośledzeniem rozwoju umysłowego, w Polsce reguluje to art. 12 KRiO, który jasno wskazuje, że "nie może zawrzeć małżeństwa osoba dotknięta chorobą psychiczną albo niedorozwojem umysłowym". Przepis doprecyzowuje jednak: "Jeżeli jednak stan zdrowia lub umysłu takiej osoby nie zagraża małżeństwu ani zdrowiu przyszłego potomstwa i jeżeli osoba ta nie została ubezwłasnowolniona całkowicie, sąd może jej zezwolić na zawarcie małżeństwa".
Z kolei art. 23. Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych nakłada na państwa obowiązek podejmowania "efektywnych i odpowiednich środków w celu likwidacji dyskryminacji osób niepełnosprawnych we wszystkich sprawach dotyczących małżeństwa, rodziny, rodzicielstwa i związków, na zasadzie równości z innymi osobami".