Mimo coraz słabszej kondycji telewizji, programom śniadaniowym wciąż udaje się gromadzić całkiem pokaźną widownię. Nieco zaspani Polacy chętnie rozpoczynają dzień od mniej lub bardziej ciekawych debat na przeróżne tematy, które serwują prowadzący śniadaniówek. Z racji tego, że "Dzień Dobry TVN" i inne twory tego typu emitowane są na żywo, widzowie wiele razy mieli okazję podziwiać wpadki lub niekoniecznie udane żarty gospodarzy i zapraszanych gości.
W "Dzień Dobry TVN" zaprezentowano stylizacje na Wielkanoc
W czwartkowy poranek widzów TVN przywitał dobrze znany duet - Paulina Krupińska i Damian Michałowski. Wydanie w dużej mierze koncentrowało się na Wielkanocy, która już za pasem. W "Dzień Dobry TVN" mówiono więc m.in. o świątecznych potrawach i dekoracjach. Nie zabrakło też kącika modowego. Prowadzący zaprosili do studia stylistkę Katarzynę Michowską, która miała zdradzić, w co najlepiej ubrać się zanim zasiądziemy do wielkanocnego stołu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tworząc stylizacje świąteczne, musimy pamiętać, że jest to święto religijne, pełne chrześcijańskich tradycji, z wielką symboliką, dlatego warto jednak zachować spokój i nie szaleć. Warto uszanować uczucia starszych - zaznaczyła na wstępie stylistka.
Internautka oburzona "stereotypizacją" w "Dzień Dobry TVN". Nie spodobały jej się komentarze o kobietach
Zaproszona przez produkcję ekspertka modowa zaprezentowała cztery stylizacje, którymi mogliby zainspirować się poszczególni członkowie rodziny. Znawczyni podkreślała, że w świąteczny czas należy przyłożyć większą wagę do wyglądu i ogólnej prezencji. Zakomunikowała też, że ubiór nie powinien stwarzać pola do ewentualnej rodzinnej kłótni. Między wierszami, z ust stylistki i prowadzących, padły jednak wypowiedzi na temat "odgryzania się kuzynce lub szwagierce" czy o wygodnym ubiorze dla "kobiety, która krząta się po domu". Komentarze wyjątkowo oburzyły jedną z widzek, która pozostawiła wpis na instagramowym profilu "Dzień Dobry TVN".
Dzień dobry: temat z dzisiejszego poranka: stylizacje świąteczne. Przykro słuchać, że w programie, który aspiruje do takiego, który wspiera różnorodność, poziom stereotypizacji jest tak wysoki: "może korcić by założyć większe kolczyki i odgryźć się kuzynce lub szwagierce", lub "czy kobieta, która krząta się po domu może założyć sweterek dla wygody?" Cytatów tego typu było więcej. Jeśli propagujecie taki model, to nie propagujcie z drugiej strony haseł: włączajmy różnorodność. Bo dzisiaj nastąpiło absolutne zaprzeczenie tego hasła. Dobrego dnia - napisała internautka.
Zgadzacie się z jej opinią?