Do mediów wyciekły nominacje na do Oscara 2012 w kategorii Najlepszy Film. Z wielu wybitnych obrazów wybrano dziewięć, które podczas wielkiej gali będą walczyć o zapisanie się na stałe w historii kinematografii. Zobaczcie zwiastuny nominowanych filmów – który z nich to Wasz faworyt?
Idy marcowe
Pierwszy na liście znalazł się film z George'em Clooney'em oraz ogłoszonym w tym roku najseksowniejszym mężczyzną świata Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Trzymająca w napięciu historia rozgrywa się w trakcie wyborów prezydenta USA.
Czas wojny
Film, którego akcja rozgrywa się w 1914 roku, właśnie wszedł do polskich kin. Historia skupia się wokół młodego konia i dosiadającego go oficera, którzy zostają wrzuceni w wir wojny na Froncie Zachodnim. Biorąc pod uwagę ilość ginących na ekranie koni, na ten film Joanna Krupa raczej się nie wybierze.
J. Edgar
Oto kolejne dzieło Clinta Eastwooda, który nie tylko wyreżyserował historię o Edgarze Hooverze, ale także skomponował do niej muzykę. W postać zwierzchnika amerykańskich organów ścigania wciela się Leonardo DiCaprio, który otrzymał za tę rolę nominację do Oscara. Ponoć to murowany faworyt do statuetki za Najlepszy Film.
Służące
Pierwsza poważniejsza rola Emmy Stone, którą zapewne kojarzycie z Zombielandu. Akcja filmu toczy się w latach 60. w stanie Mississippi. Panienka z dobrego domu, która marzy o karierze pisarki, postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą bogatych, białych rodzin. Jak można się domyślić, wyznania pomocy domowej wywracają do góry nogami świat głównej bohaterki.
Szpieg
Ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré zebrała w Stanach i w Europie same pochlebne recenzje. Nie jest to widowiskowa opowieść w stylu Jamesa Bonda, ale próba realistycznego ukazania pracy szpiegowskiej na najwyższym szczeblu. Zapewne na film z Garym Oldmanem i Colinem Firthem nie trzeba Was namawiać ;)
Dziewczyna z tatuażem
Amerykańska próba ekranizacji międzynarodowego hitu, czyli serii Millenium autorstwa Stiega Larssona. Mroczny, pełen zagadek i brutalny film w reżyserii Davida Finchera szybko okazał się kasowym sukcesem. Zatem możemy spodziewać się dwóch kolejnych części.
Moneyball
Dramatyczna historia managera klubu baseballowego Oakland Athletics, który postanowił wykorzystać w swojej pracy analizę komputerową. Historia oparta na biografii Billy’ego Beane’a ukazuje przełomowy moment w sporcie. Nawet jeśli nie interesuje was baseball, można zawsze popatrzeć na Brada Pitta, który wcielił się w głównego bohatera.
Drzewo życia
Po wielu latach artystycznego milczenia Terrence Malick ostatecznie ukończył film, który określił jako swoje „życiowe arcydzieło”. Mocno eksperymentalny obraz z gwiazdorską obsadą (Brad Pitt, Sean Penn) wywołuje zachwyty lub skrajną krytykę. Nie da się jednak pozostać obojętnym.
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Ciepła, poruszająca opowieść w dość amerykańskim stylu, która skupia się wokół straty, jaką poniosło wielu ludzi w wyniku ataków 11 września. Głównym bohaterem filmu jest dziewięciolatek próbujący pogodzić się ze śmiercią ojca. W rolach głównych wystąpili Sandra Bullock oraz Tom Hanks.
Martha Marcy May Marlene
Wielki aktorski debiut Elizabeth Olsen, która zagrała ofiarę sekty. Główna bohaterka ucieka do siostry, gdzie, próbuje poradzić sobie z traumą i schronić się przed poszukującymi ją religijnymi fanatykami. Coś obowiązkowego dla każdego, kto myśli o przejściu na scjentologię.