Tak wyglądały kiedyś prezenterki telewizyjne. Agnieszka Woźniak-Starak, Anna Popek, Kinga Rusin i inne (ZDJĘCIA)
Kinga Rusin, Agnieszka Woźniak-Starak czy Joanna Racewicz przez lata pracowały na swoją pozycję w polskich mediach. Zobaczcie, jak wyglądały na początku swojej kariery w telewizji.
Program "Rozmowy w toku", który przyniósł popularność Ewie Drzyzdze, był pierwszym, który poruszał tematy bliskie zwykłym ludziom. Dzięki Grażynie Torbickiej, widzowie na nowo mogli zdefiniować pojęcie klasy i szyku. Natomiast Alicja Resich-Modlińska zapoczątkowała rozmowy z gwiazdami o ich życiu osobistym.
Wiele dziennikarek zaczynało swoją karierę w radiu. Z czasem udało im się przejść do telewizji, w której większość gości do dziś. Zobaczcie jak wyglądały, m.in. Kinga Rusin, Ewa Drzyzga czy Agnieszka Woźniak-Starak na początku swojej przygody z telewizją.
Poznalibyście?
Agnieszka Woźniak-Starak swoją karierę rozpoczęła w radiowej Jedynce. Z czasem udało jej się dostać do TVP, gdzie prowadziła "Pytanie na Śniadanie", a także "Bitwę na głosy". Od 2013 roku związana jest ze stacją TVN, w której prowadzi "Dzień Dobry TVN" wraz z Ewą Drzyzgą.
Anna Popek w 1991 roku została prezenterką TVP, gdzie prowadziła program "Kawa czy herbata?", a także "Pytanie na Śniadanie", do którego niedawno powróciła. Wystąpiła w takich telewizyjnych show jak "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Taniec z gwiazdami" oraz "Fort Boyard".
Kinga Rusin, jak wspomniane wyżej koleżanki, również swoją karierę rozpoczęła w TVP jako prezenterka oprawy dnia oraz dziennikarka w redakcji "Teleexpressu". W 2005 roku została prowadzącą "Dzień Dobry TVN", w którym pracowała przez 15 lat. W 2020 roku postanowiła porzucić pracę w telewizji i skupiła się na rozwijaniu własnego biznesu kosmetycznego.
Ewa Drzyzga przez 16 lat prowadziła kultowy talk show "Rozmowy w toku". Fani programu do dziś czekają na reaktywację tego show.
Na pewno taki pomysł mają widzowie. Często mnie o to pytają, zarówno w komentarzach jak i podczas bezpośrednich spotkań. To jest bardzo miłe, że tęsknią za tym formatem, w którym najważniejsza była szczerość i taka prawdziwa rozmowa oraz próba rozwiązania problemu, opowiedzenia o czyjejś pasji. To było piękne. Nie wiem, czy to jest czas na ten format, czy tak jeden do jeden mógłby być przeniesiony, ponieważ jest bardzo dużo paradokumentów, które udają czyjeś historie - powiedziała Drzyzga w jednym z wywiadów.
Obecnie dziennikarka jest jedną z prowadzących program śniadaniowy "Dzień Dobry TVN" u boku Agnieszki Woźniak-Starak. Jest to jedyny kobiecy duet w programie.
Joanna Racewicz swoją przygodę z mediami zaczynała w radiu RMF FM. Gdy zamieszkała w Warszawie rozpoczęła pracę w TVP, gdzie odbyła staż w redakcji "Teleexpressu". Szybko udało się jej otrzymać posadę prowadzącej "Panoramę". Jednak w 2006 roku odeszła z TVP z powodu naruszenia "Zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej". Po tragicznej śmierci męża zawiesiła karierę na kilka lat. W 2018 roku rozpoczęła pracę w Polsat News.
Magda Mołek w 2004 roku rozpoczęła prace w TVN-nie. Współprowadziła program "Taniec z Gwiazdami" oraz przez kilka lat występowała w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN". Obecnie Mołek rozwija swój kanał na YouTube "W moim stylu!", w którym rozmawia z mniej lub bardziej znanymi osobowościami z show biznesu.
Agata Młynarska zadebiutowała na antenie TVP2 w 1990 roku jako prowadząca dziennik "Obserwator". Przez wiele lat prowadziła wiele koncertów i festiwali organizowanych przez Telewizję Polską. W 2006 roku przeszła do Polsatu, a następnie objęła stanowisko dyrektorki rozwoju kanału TLC Polska.
Katarzyna Dowbor rozpoczęła swoją karierę w 1982 roku jako prowadząca programy o tematyce urody i zdrowiu w TVP. Aktualnie dziennikarka pracuje w Polsacie, gdzie prowadzi program "Nasz Nowy Dom", w którym pomaga biednym rodzinom odmienić ich los.
Grażyna Torbicka w Telewizji Polskiej zaczęła pracować w 1985 roku. Prze 22 lata prowadziła program "Kocham kino". W 2016 roku postawiła na zmiany i rozpoczęła pracę w stacji TVN oraz TVN Fabuła. Do dziś podziwiana jest przez widzów za swój szyk i klasę oraz naturalny wygląd.
Dorota Gawryluk swoją karierę zaczynała w latach 90. jako reporterka, a z czasem zaczęła prowadzić "Informacje" oraz "Polityczne graffiti". W latach 2004-2007 opuściła stację, by móc prowadzić "Wiadomości" w TVP1. Jednak szybko wróciła do rodzimej telewizji. Obecnie jest dyrektorką pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.
Paulina Sykut-Jeżyna rozpoczęła pracę w Polsacie od roli pogodynki, w której spełnia się do dziś. Współprowadziła m.in. program "Must Be the Music. Tylko muzyka", a także "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".
Monika Richardson związana była ze stacją TVP2 od 1995 roku. Prowadziła program "Europa da się lubić", a po zakończeniu emisji znalazła pracę w radiu. Jednak nie da długo. Zatęskniła za kamerami i przyjęła posadę prowadzącej "Pytanie na śniadanie".
Jolanta Pieńkowska karierę rozpoczynała od prowadzenia "Wiadomości" na antenie TVP1. Z Telewizją Polską związana była do 2004 roku. Od 2006 do 2014 roku prowadziła program "Dzień Dobry TVN". Znana ze swoich wpadek dziennikarka została nazwana przez internautów "królową wpadek". Obecnie prowadzi programy informacyjne na antenie TVN24 i TVN 24 BIS.
Alicja Resich-Modlińska przez wiele lat prowadziła program "Wieczór z Alicją" w TVP. Jednak po zmianach władz talk show został zdjęty z anteny. Była także prowadzącą takich programów jak "Pytanie na Śniadanie" czy "Kawa czy herbata?". W Polsacie prowadziła program "Zerwane więzi".
Beata Chmielowska-Olech rozpoczęła pracę w TVP w 1998 roku. Prowadziła młodzieżowe wydanie programu "Teleexpress Junior". Prowadziła także "Kawę czy herbatę?" oraz "Teleexpress". Od 2020 roku Beata prowadzi cykl "Senior Express" w programie Bądźmy Razem Studio Lato na antenie telewizji publicznej.
Jolanta Fajkowska karierę rozpoczęła w "Teleexpressie". Pojawiła się także jako prowadząca "Pytanie na Śniadanie" oraz zajmowała się działem kultury w Telewizji Polskiej. Obecnie Fajkowska jest członkinią Komisji Języka w Mediach przy Radzie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk oraz rzeczniczką prasową Europejskiej Unii Kobiet - Sekcja Polska.
Danuta Holecka dostała się do telewizji po wygraniu konkursu na prezentera TVP. Od 2016 roku jest prezenterką głównego wydania "Wiadomości" i pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji TVP.
Grażyna Bukowska była wielokrotnie nagradzana za pracę w programie "Pytanie na Śniadanie" w kategoriach osobowości telewizyjnej. Potem pracowała w "Superexpressie" oraz otrzymała stanowisko kierownika historyczno-dokumentalnego kanału telewizji TVN i Discovery. Obecnie Bukowska jest rzecznikiem firmy Chevron Polska.
Iwona Kubicz przez wiele lat związana była ze stacją TVP. Do czasu aż w 2007 roku dostała wypowiedzenie tuż przed wejściem w przedemerytalny okres ochronny. Prowadziła między innymi "Pytanie na Śniadanie".
Po tym, jak zlikwidowano studio prezenterskie i odebrano mi prowadzenie programu "Pytanie na śniadanie", zrezygnowano również ze mnie jako prowadzącej rozmowy do filmów dokumentalnych National Geographic - wyznała na łamach "Dobrego Tygodnia".